MEKANLAR

The Pidde’s: Pidenin Pizza ile İmtihanı!

Yemek kültürümüzün önemli bir mozaiği pide.. Ama son zamanlarda pideyi boşladığımı itiraf etmeliyim. Nedeni muhtemelen kalın ve bol kalorili pide hamurları ve genellikle yağlı ve ağır olan pide harçları.. Bir de pidenin yeme içme camiasında pek primi yok. “Fırından babam çıksa yerim”ciler ile kilo alsa da dert etmeyecek abiler tarafından daha çok tercih ediliyor. Beyazyakalı bir grup genç bayanın bugün öğle yemeğinde ne yiyelim sorusuna “kavurmalı pide” diye cevap veren kız dışlanıyor 🙂

the-piddes-bebek-pide

Pideye iade-i itibar edip pizzanın karşısında daha sağlam durmasını sağlayan bir mekan açıldı Bebek semtine: The Pidde’s. İncecik ve çıtır çıtır hamuru, gereksiz hamur hammallığını önlüyor. Taze ve kaliteli malzemelerden hazırlanmış pide harçları ince hamurla uyumlu. Bir o kadar da sağlıklı.

the-piddes-bebek-pide-cesitleri

Ahşap sunum materyalleri hatta ahşap kaşık çatalları pidenin ruhuyla güzel örtüşmüş. Ancak ahşap materyal kullanımı çok hassas bir konu. Bu konuda her daim özenli olmaları gerekiyor. Mekanda iki çeşit çorba var. “Büyülü Sebze Çorbası” tam da diyet yapanlara göre. Pide yemek isteyen arkadaşlarını kırmayıp onlara eşlik eden birisi büyülü sebze çorbası içebilir yahut salataları deneyebilir.

the-piddes-bebek-pide-sebze-corbasi

Quinoa Salatasını çok beğendim. Bol limonla pek de güzel gitti pidenin yanında.

Mekanın bir duvarı çok hoş boyanmış, sanat eserine dönüşmüş. Fotoğraflarımı onun yanında çekmeyi yeğledim bu yüzden.

the-piddes-bebek-pide-kinoa-salatasi

Çalışanların giyiminde ve fırının ön kısmında sarı rengin kullanılması mekana dinamiklik katan bir detay olmuş. Mekanda 12 çeşit pide var. Bunlardan 8 tanesini deneme imkanı buldum.

Vejetaryenler için “Sebze Carpaccio”, “Ispanaklı “, “Beğendi “, “Sebzeli ” ve “Kaşarlı Vejetaryen” pide alternatifleri var. Ama ben pideye eti çok yakıştıranlardanım. Belki de bu yüzden favorilerim “Kavurmalı Kaşarlı”, “Kuşbaşılı” ve “Lahmacun” oldu. Özellikle kavurmalı kaşarlı beni benden alandır. Bebek’te üç beş tur attırıp tekrar mekana bırakandır 🙂 Lahmacun sevmememe rağmen The Pidde’stekini beğendim.

the-piddes-bebek-pide-lahmacun

Çeşit çeşit pide tattım akşam eve döndüğümde midemde hiçbir ağrı olmadı. Çünkü ne zaman pide yesem, yerken tatlı gelir de sonrasında mideme ağrı saplanır..

Mekanın vurucu özelliği pide takeawayi.. Fastfood yiyeceksek bizden birşeyler olsun en azından değil mi? 3 tane mini pide ve içecek. Çok güzel bir fikir olmuş bence.

the-piddes-bebek-pide-takeaway

Çorbalar 9 TL. Salatalar 14.50 TL. Pideler 15.50 ile 29.50 TL arasında değişiyor. Bebek bölgesinde keyifle ve doyurucu yemek için güzel bir alternatif oldu The Pidde’s.. O bölgede oturanlar için eve servis imkanı da var. Eee ne diyelim hayırlı olsun. Pide de artık hak ettiği değeri bulsun..

Kalın sağlıcakla, afiyetle..

Eyvallah..

The Pidde’s

ADRES: Bebek Mahallesi, Cevdet Paşa Caddesi, No 61/B, Beşiktaş, İstanbul

TEL: 0212 9881546 Dahili: 628 

Belki bunlarla da ilgilenebilirsiniz

Yorum yok!

    Yorum Bırakın