MEKANLAR İstanbul Mekanları

Nusret Burger Kanyon Açıldı!

Et tuzlama videosuyla dünyada bir anda popülaritesi artan, Etiler’deki Nusr-Et Steakhouseun ortağı ve şefi Nusret Gökçe, Ankara, Bodrum, Dubai’de açtığı Nusr-Et Steakhouse şubelerinin yanında Bebek ve Nişantaşı’ndaki Nusret Burger şubelerine Kanyon’da bir yenisini ekledi. 6 Haziran 2017 tarihinde kapılarını konuklarına açan mekanı açılışının ertesi günü ziyaret ettik.

yesempatik-nusret-burger-kanyon-saltbae-blogger

Tahmin ettiğimiz üzere bir süre sıra bekledik. Gittiğimiz saat itibariyle yine de avantajlıydık. Bizden sonra deyim yerindeyse izdiham yaşandı. Şaka şaka o kadar da değil 🙂 . Girişte nazik bir personel isminizi alıp oturma olayını organize ediyor. Boşalan masalar itinayla dolduruluyor 🙂 . Siparişini veren bi koşu gidip Nusret ile selfie çekiniyor. Zaten açılışa özel hazırlanan burger menüsüne selfie de dahil!

Nusret Burger Kanyon’da Fiyatlar Nasıl?

Peki bu burger menüsünde ne var derseniz fotoğrafını şuracığa bırakıyorum.

yesempatik-nusret-burger-kanyon-saltbae-menu

Nusret Burger, patates, içecek, havuç dilimi ve selfie 50 TL! Bence gayet uygun. Özellikle steakhouse a gidip 4 haneli hesaplar ödeyen arkadaşların çıkarttığı haklı yaygaraların da etkisiyle algıya yerleşen “Nusret çok pahalı!” travmasını unutturacak cinsten. Ve her kuruşunu sonuna kadar hak ediyor. Tonla para verip doymadan ve lezzet namına birşey bulamadan kalkılan mekanları düşününce bir de, daha da hoş geliyor kulağa Nusret Burger‘e gitme fikri.

Hizmet nasıl?

Çalışanların nezaketi ve güleryüzü takdire şayandı. Malum popüler mekanlarda çalışanlar kraldan çok kralcı olur “Ööoeef, nerden geldiniz yeaaa.” dercesine bir yüz ifadesiyle gezinirler ortalıkta artiz artiz. Bu arkadaşlar öyle değil. Kalabalığa rağmen herkesle tek tek ilgileniyorlar. Nusret‘in gözü çalışanların üzerinde. Hepsini kaşla gözle koordine ediyor. Yer yer müdahale ediyor. Herşey kontrol altında!

yesempatik-nusret-burger-kanyon-saltbae-mekan-istanbul

Nusret Burger

Gelelim burgere.. Servis tahtasına inci gibi dizilmiş Nusret burgerler masamıza gelince bizde ağızlar sulanmaya başlıyor. Görüntü gerçekten iştah kabartıyor.

yesempatik-nusret-burger-kanyon-saltbae-hamburger

Bir burger nasıl olmalı?” sorusunun cevabını vermiş, nokta koymuş gitmiş.. Özel yapım güzel bir burger ekmeği, karamelize soğan, dana bacon, cheddar peyniri ve…. Kalınlığıyla önce gözümüzü doyuran köftesi.. İçinde muhafaza ettiği suyuyla ve lezzetiyle bizi büyülüyor.

yesempatik-nusret-burger-kanyon-saltbae-yemek

Son bir hamleyle ikiye kesilip ızgarayla buluşturulmuş burger -ki steakhouse burgerlerinin en belirgin özelliğidir- telli duvaklı gelin olmuş, ata binmiş, gönlümüze doğru yol alıyor! Yanında ikram edilen patates ev yapımı olmadığı için beğenimi kazanamadı. 

yesempatik-nusret-burger-kanyon-saltbae-cheddar

Havuç Dilimi

Bir Nusret klasiği, yemek sonrası üşenmeyip Gaziantep İmam Çağdaş‘tan gelen havuç dilimi ile yemeği sonlandırıyoruz. Havuç dilimi hazırlamakla görevli bir arkadaş -adamın tek görevi bu :)- kimin yemeği bitti diye gözlemliyor, hoop diye masasına gidiyor gözüne kestirdiğinin. Şov başlıyor..

yesempatik-nusret-burger-kanyon-saltbae-imam-cagdas-havucdilimi

Havuç dilimi açılıyor, arasına dondurma konuluyor, içine yedirilip ters çevriliyor. Üzerine biraz bastırdıktan sonra havuç diliminiz hazır efendim! Gerçekten lezizdi. Ama son lokma altın vuruş gibiydi. O son lokmayı iyi ki yemişim 🙂 . 

yesempatik-nusret-burger-kanyon-saltbae-dondurma-havucdilimi

Selfie

“Bi fotoğraf çekinebilir miyiz?” Tabii ki canım, çekinebilirsiniz. Nusret bıkmadan usanmadan fotoğraf çekiniyor insanlarla. Kimseyi kırmıyor, kimseyi es geçmiyor. Mekanda yemek yemeyip dışarıdan gelenlere de “Hanım hanım önce burgerini ye, hesabını öde, sonra fotoğraf çekersin.” demiyor. Çocuklarla daha da özenli ilgileniyor. Namını duyup gelen turistlerle de sohbet ediyor. Masaları geziyor, geri dönüşler alıyor, yemek sırasında bekleyenlerin yanına gidip onlarla selfie çekiniyor..

yesempatik-nusret-burger-kanyon-saltbae-ünlü-kral

Diğer taraftan koşup mutfağa giriyor, şeflere birşeyler söylüyor, sonra tekrar et dolabının önüne geçiyor, kontrol ediyor herşeyi.. Tam manasıyla işinin başında.

yesempatik-nusret-burger-kanyon-saltbae-saltlife

Son aylarda Salt Bae unvanıyla dünyayı kasıp kavuran; ünlü oyuncular, futbolcular, sanatçılar ve siyasi liderlerle bir araya gelen Nusret‘in bunca şöhret sonra böylesine kolay ulaşılabilir olması belki insanlara samimi geliyor. 

yesempatik-nusret-burger-kanyon-saltbae-ünlüler

İlginç bir gözlem..

Nusret Burger’de otururken sağı solu da kestik haliyle. Bir de ne göreyim! Möhtemelen moda blogger ı olan, Uzakdoğulu (artık ben diyeyim Çin, sen de Güney Kore, kesin Korelidir o, Çinli olsa duramazdım:) ) bir abimiz (abi deme lazım olur) o ilginç kostümüyle tam 3 kez içeriden dışarıya havalı havalı çıktı. Sanki onun da görevi oydu 🙂 . Gözler üzerinde tabi, kafayı sağdan sola soldan sağa savura savura çıkıyor. Bir an acaba parayla mı tuttular diye düşünmedim değil 🙂 . Hani bi salın da alem blogger görsün gibisine 🙂 . Tarkan bizde, Kenan Doğulu bizde, Ajda Pekkan hepsi bizde abicim 🙂 . 

Özetle..

Kanyon‘daki Nusret Burger şubesi benden geçer not aldı. Lezzet, kalite, fiyat, hizmet performansları başarılı. Leziz bir burger ve peşine de kallavi bir havuç dilimi yemek için tercih edilesi.. Gidiniz, yiyiniz efenim..

yesempatik-nusret-burger-kanyon-saltbae

yesempatik-nusret-burger-kanyon-saltbae-tuz-salt

Nusret Burger Kanyon ile ilgili deneyimlerimi vlog olarak Youtube kanalımda paylaştım, şuradan tık tık efenim 🙂 . Aman efendim, canım efendim, ağzımızın tadı bozulmasın efendim 🙂 .

Yeni keşiflerde görüşmek üzere..

Kalın sağlıcakla, afiyetle..

Eyvallah..

Nilgün KARAKAŞ

Belki bunlarla da ilgilenebilirsiniz

4 Yorumlar

 • Cevapla
  cengiz selçuk
  9 Haziran 2017 at 12:17

  Fotoğraflar çok güzel. Burgerler ile bakıştık, havuç dilim ile süzüştük derken evet şimdi acıktım..

  tebrikler efem.

 • Cevapla
  ahmet
  15 Haziran 2017 at 21:17

  merhaba
  rezervasyon yaptırmak gerekmiyor mu?

  • Cevapla
   Nilgün Karakaş
   21 Haziran 2017 at 09:09

   Merhabalar, rezervasyona gerek yok. Yalnız gidince sıra oluyor.

Yorum Bırakın