Faydalı Bilgiler Oteller Seyahat Önerileri

Otel Karşılaştırma Sitesi HotelsCombined Nasıl Kullanılır?

İnternetin böylesine yaygınlaşıp uzakların yakın olduğu bir devirde, uçak firmalarının sudan ucuz bilet vaadeden kışkırtıcı kampanyaları ve dünyanın geri kalanında acaba neler oluyor arzusu sonucunda hepimiz minik birer gezgin olduk çıktık! Bazen Ayvalık’taki yazlığa gitmekten daha ekonomik yurtdışı alternatifleri çıkabiliyor karşımıza. Durum böyle olunca gel de yerinde dur durabilirsen! Madem yerimizde durmuyoruz, madem  daha çok gezmek için ekonomik alternatifleri kolluyoruz, madem artık birer wanderlust olduk o zaman işimizi kolaylaştırıp, cebimizi rahatlatacak uygulamalara ihtiyacımız var demektir. Gezi planlarının otel boyutunda severek kullandığım bir uygulamadan bahsedeceğim şimdi sizlere: onun adı HotelsCombined!

HotelsCombined Avustralya menşeyli bir firma. Orta Doğu ve Kuzey Afrika genel şubesi de Dubai’de yer alıyor. 300 milyondan fazla kullanıcının tercih ettiği, 120.000 farklı konaklama seçeneği içeren, 42 dilde hizmet veren bir site. 28 farklı para birimiyle yapabilirsiniz fiyat karşılaştırmasını.

 

Çok da güzel bir logosu var. Bir kutup ayısı! Ama bu öyle sevimli bir ayı değil, oldukça prezentabl, cool ve kendinden emin bir ayı. Youtube da yer alan eğlenceli videolarına buradan ulaşabilirsiniz.

HotelsCombined, adı üzerinde, otel karşılaştırma.. Booking.com, Hotels.com, Agoda, Accorhotels.com, Getaroom, Expedia, Otel.com, Amoma.com, Hilton.com, Asiatravel.com gibi alanında prestijli sitelerde yer alan otel fiyatlarını karşılaştırıp, size en uygun gelen alternatifi seçme imkanı sunuyor. Ve bunu herhangi bir ücret veya komisyon almadan yapıyor.

Hangi sitedeki fiyat hoşuma giderse onu tıklıyorum ve beni direkt yukarıda yazdığım sitelerden birine yönlendiriyor. Sonra siteye giriş yaparak otel rezervasyonumu gerçekleştirebiliyorum. Böylelikle on farklı siteye girip fiyat karşılaştırması yapma derdinden kurtulmuş oluyorum.

Şimdi size mobil uygulamadan adım adım nasıl rezervasyon yaptığımı anlatacağım.

Önce uygulamayı indiriyoruz.

  • Uygulamayı GooglePlay den indirmek için tık tık. 
  • Uygulamayı AppStore dan indirmek için tık tık.

Mavi beyazlı şirin uygulamamızı açıyoruz.

Gideceğimiz yeri ve tarih aralığımızı yazıyoruz (Site gideceğiniz yeri tahmin edemiyor henüz  : ) ).

Sonra patır patır önümüze dökülüyor oteller.. Keyfimize ve bütçemize göre otelimizi seçiyoruz (Gel abla, ayır abla, seç beğen al 🙂 ).

Otel bilgilerinin alt kısmında yer alan tüm fırsatları görüntüle  yazısını tıklıyoruz.

Önümüze bu otelle ilgili pek çok sitede yer alan fiyatlar ve karşılığında verilen hizmetler çıkıyor. Mesela bu örnekte 9 farklı site arasında 10 farklı fiyat karşılaştırması mevcut (hepsi fotoğrafa sığmadı). Muhtemelen en ucuzunu, yani en tepedekini seçiyoruz (Tabii ki de en ucuzunu seçiyoruz, amacımız ekonomi yapmak zaten: ) )

Sonra karşımıza böyle ne kadar karda olduğumuzu gösteren sevindirik bir ekran çıkıyor : ) .

 

Ve bizi seçtiğimiz sitenin sayfasına yönlendiriyor.

 

Bilgileri ve bize uygunluğunu son kez kontrol edip seçimimizi yapıyor ve rezervasyon sayfasına yönlendiriliyoruz.

Gerekli bilgileri doldurarak işlemimizi tamamlıyoruz.

Tebrikler! Artık nur topu gibi bir konaklamanız oldu : ) .

Bu süreçte HotelsCombined adeta bir katalizör görevi görüyor. Nasıl ki hücrede enzimler reaksiyona girer, hızlandırır ve kolaylaştırır ve sonra tekrar çıkar, onun gibi (Yer yer biyolojik benzetmelerime maruz kalıyorsunuz, idare edin ; ) ).

 

Belki bunlarla da ilgilenebilirsiniz

Yorum yok!

    Yorum Bırakın