Etkinlikler

Bambi Cafe’de 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nda Bambi Cafe çok anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yaptı. 1974 yılından beri yerli fast-food alanında bir öncü olan Bambi Cafe‘de pek çok blogger ve müşteri çocuklarıyla birlikte eğlenceli t-shirt boyama workshopuyla güne merhaba dedi. Benim minik yeğenim biraz rahatsız olduğu için götüremedim ama madem çocuğum yok, ben de annemle giderim, böylelikle çocuk kontenjanından etkinliğe girerim dedim 🙂 . Her yer Türk Bayrakları, kırmızı-beyaz çiçek ve balonlarla süslenmişti. O ambiansı görür görmez içim kıpır kıpır oldu.

yesempatik-bambi-cafe-23nisan-kadikoy-cocuklar-eglence

Çocuklar bir yandan Bambi klasiği limonatalarını içip diğer yandan da palyaço eşliğinde Bambi sembollü t-shirt leri boyuyorlardı. Yüzlerindeki mutluluk görülmeye değerdi..

yesempatik-bambi-cafe-23nisan-kadikoy-cocuklar

Ben onların tatlı tatlı fotoğraflarını çekerken bir de baktım ki benim şirin annem de boyamaya başlamış minik yeğenim için. Büyük titizlikle, taşırmadan boyadı. İçimizdeki çocuk yaşadığı sürece birbirimizi anlamamız daha kolay değil mi? Çocuklar herşeyi kuşatır, herkesi sevgisiyle kucaklar..

yesempatik-bambi-cafe-23nisan-kadikoy-cocuklar-atamizindeyiz

Yavaştan karnımız da acıkmıştı doğrusu. Herkesin aklına kazınmış lezzet “Kaşarlı Et Dürüm” ilk tercih oldu tabii ki.. Ben ayrıca ıslak hamburgerlerini de çok seviyorum.

yesempatik-bambi-cafe-23nisan-kadikoy-cocuklar-kasarli-durum

Hatta bir ara arkadaşlarımla gezinirken muhakkak Taksim’deki Bambi‘de ıslak hamburger molası verirdik.. Senelerdir aynı çizgide bugünlere ulaşmış köklü bir aile işletmeler zinciri. Yerli markalarımızın yabancı sermayeler karşısındaki mücadelesine en iyi örneklerden birisi Bambi Cafe, o yüzden yeri ayrı..

Hızlı ve leziz atıştırmalık alternatifi olarak akla ilk gelen mekanlardan birisi. Köftesinde ne idüğü belirsiz etlerin bulunduğu zincir burger markalarındansa bizim yerel lezzetimiz et döner ile yapılan dürümleri tercih etmek daha mantıklı elbette..

T-shirtler boyandı da giyildi bile 🙂 . Artık bol bol hatıra fotoğrafı çekilmenin zamanı gelmişti..

yesempatik-bambi-cafe-23nisan-kadikoy-cocuklar-mutluluk

Bir yandan da göz ucuyla yan masada bekleyen hediyelere bakıyordum.. İçi çikolata şekerleme dolu sepetler ve kapalı hediye paketleri. Çocuklardan daha çocuktum.. Ben böylesine heyecanlıyken onların sevincini, heyecanını varın siz düşünün.. 

yesempatik-bambi-cafe-23nisan-kadikoy-cocuklar-etkinlik-blogger

Ben bir ara kendimi kaptırıp Barış Manço’dan “Bugün Bayram” şarkısını bile söyledim. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği bugünü sanırım olur da yaşar ve 90 yaşıma gelirsem bile aynı coşkuyla kutlayacağım.. 

yesempatik-bambi-cafe-23nisan-kadikoy-cocuklar-bayrak

Şirinlik abidesi çocuklara meyve ve waffle ikramının ardından hediyeleri takdim edildi ve son fotoğraflarımızı çekindik. Mutlu mesut ayrıldık Kadıköy Bambi Cafe’den..

yesempatik-bambi-cafe-23nisan-kadikoy-cocuklar-blogger

Pürüzsüz ve incelikli organizasyonuyla bize harika bir gün yaşatan, Ayşe Ece’nin güleryüzlü annesi Betül Altınbaşak’a ve bu manalı etkinliğe ev sahipliği yapan Bambi Cafe ailesine çok teşekkür ederim. Diğer mekanların da sosyal sorumluluk projelerine ağırlık vermeleri, en azından özel gün ve haftalarda çeşitli konseptlerle çocukları, engellileri mutlu edecek organizasyonlara ev sahipliği yapmaları dileklerimle..

Kalın sağlıcakla, afiyetle..

Eyvallah..

Nilgün KARAKAŞ

http://www.bambicafe.com.tr/

Belki bunlarla da ilgilenebilirsiniz

2 Yorumlar

Yorum Bırakın