Genel

Sahne İstanbul’da Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası

Bir kaç gün önce Etiler’deki Sahne İstanbul‘da çok farklı bir tiyatro oyunu seyrettik: Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası..

eglenceli_cinayetler_kumpanyasi_resim

İzledik dediysek hem izledik, hem oyunun bir parçası olduk, hem de Sahrap Soysal’ın özenle hazırladığı yemekleri yedik. Sahne aralarında yemeğimize eşlik eden canlı müziği de katacak olursak bir etkinliğin böylesine multidisipliner oluşu takdire şayan..

eglenceli-cinayetler-kumpanyasi-sahrap-soysal

Her bölümde farklı bir cinayetin çözüldüğü “Kanıt” dizisinin yazarı, Adli Tıp Uzmanı Sevil Atasoy‘un kızı Selin Atasoy‘un yazdığı; Okan Bayülgen‘in yönettiği tiyatro oyununda televizyon ve tiyatrodan aşina olduğumuz başarılı oyuncular (Ayçin İnci, Emrah Kolukısa, Burcu Kara, Yücel Özeke, Kerem Atabeyoğlu, Almıla Uluer, Sanem Özkürkçü, Tolgahan Ağgül, Metin Arslan, Nihal Usanmaz ve Oğuzhan Günaydın) oynuyor. Agatha Christie romanları ile büyüyen 3 nesil de oradaydı.. Tüm masalar merakla katili bulmaya çalışan konuklarla doluydu.

eglenceli-cinayetler-kumpanyasi-sahne-istanbul

Karmaşık olay ve yaşanmışlıklar örgüsü içinde katili bulabilmek biraz dikkat ve ince görüş gerektiriyor. Oyunun sonuna doğru konuklara içerisinde 4 adet sorunun bulunduğu bir kağıt dağıtılıyor. Bunlardan üçüne doğru cevap veren masayı ise bir ödül bekliyor.

eglenceli-cinayetler-kumpanyasi-1

Özellikle oyun içerisinde minik roller verilen konukların keyfine diyecek yoktu. İçlerinde oyuncu olma ukdesi kalan konuklara denk geldiyse bir de tadından yenmez.. Masalarına dönerken kişilerin yüzlerindeki gururu görmeliydiniz. Bir hafta arkadaş meclisinde bu konu konuşulur artık. İşte kişinin oyuna müdahil olması böyle birşey.. Yaşanmışlık olduğu için daha ilgili izliyor insan, hem eğleniyor hem de dikkatle takip ediyor, katili bulmaya çalışırken o olay örgüsünün içinde kendinden bile şüpheleniyor belki.. Velhasılıkelam, oyunu görmekte fayda var. Ülkemizde “Murder Mystery Dinner” olayının ilk örneği olması nedeniyle dahi desteği hak ediyor.

eglenceli-cinayetler-kumpanyasi-yesempatik

Ben oyunu ünlü oyuncu Nilperi Şahinkaya ve Blogger arkadaşlarım Rahat Yazar, Pembe Gurme , Lezzet Pusulası ve In Trust We Eat ile izledim. Sizler de sıradan aktivitelerden sıkılan arkadaşlarınızla gidip eğlenebilirsiniz..

Kalın sağlıcakla, afiyetle..

Eyvallah..

Belki bunlarla da ilgilenebilirsiniz

Yorum yok!

    Yorum Bırakın